Biga Tavukçuluk

Çift Sarılı Yumurta

Çift sarılı yumurta, diğer yumurtalardan daha büyük ve içinde iki tane sarı bulunan yumurtadır. Çift sarılı yumurtanın besin değeri diğer yumurtalar ile aynıdır.

Tavuklar Neden Çift Sarılı Yumurtlar?
Çift sarılı yumurtalar genellikle genç, sağlıklı ve metabolizması hızlı yumurta tavukları tarafından yapılır. Çift sarılı yumurta olmasının sebebi tavuğun genç olması, sağlıklı olması ve stres altında olmamasıdır. Bu şekilde mutlu olan ve genç, sağlıklı olan tavuk hızlı şekilde yumurta üretimi yaparak art arda üreyen yumurta sarılarını tek yumurta hücreleri ile aynı kabukta üretir.

Çift Sarılı Yumurta Nasıl Oluşur?
Çift sarılı yumurta olarak bilinen yumurtalar bilinenlerin aksine aslında normal yumurta yumurtlayan tavuklar tarafından üretilir. Çift sarılı yumurta üretmelerinin nedeni tavukların genç olması ve sağlık açısından yaşam metabolizmalarının hızlı çalışıyor olmasıdır. Birden fazla yumurta hücresini hızlı şekilde üreten genç tavuk art arda ürettiği yumurta hücrelerini aynı kabukta toplar.

Bu yumurta hücreleri aynı kabuk altında gelişerek çift sarılı yumurtayı oluşturur. Çift sarılı yumurta yapan tavuklar genellikle ilk yumurtalarını yapan yada piliçten yeni çıkan yumurta tavuklarıdır. Belli adette çift sarılı yumurta yaptıktan sonra normal yumurtlamaya devam eder.

Çift Sarılı Yumurta Yapan Tavuk Cinsi
Çift sarılı yumurtalar aslında bilinenin aksine farklı cinsteki tavuklardan değil, normal yumurta tavukları tarafından üretilir. Çift sarılı yumurta yapan tavuk cinsi diye birşey olmamakla birlikte yumurtaya yeni başlayan yada piliçten çıkan sağlıklı, genç ve metabolizması hızlı yumurta tavukları tarafından üretilir. Bu yumurtalar çiftliklerde toplanarak ayrı viyollere dizilir, tad ve besin değerleri olarak diğer yumurtalardan farkı yoktur.

Çift Sarılı Yumurta Fiyatları
Çift sarılı yumurta fiyatları diğer yumurtalarda olduğu gibi yumurta borsasındaki fiyatlar doğrultusunda yada yumurtanın rengine ve yumurta gramlarına göre fiyat olarakta değişiklik gösterir. Çift sarılı yumurta fiyatlarını öğrenmek için hemen iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Biga Tavukçuluk toptan çift sarılı yumurta satışı yapmaktadır.

Çift Sarılı Yumurta Satışı
Toptan çift sarılı yumurta satışı için Biga Tavukçuluk iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca toptan çift sarılı yumurta fiyatlarını iletişim bilgilerimizden ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Çift Sarılı Yumurta Sağlıklı Mıdır?
Çift sarılı yumurta kalori bakımından diğer normal yumurtalara göre farklılık gösterir. Normal yumurtalar 80 kalori içerirken çift sarılı yumurta kalori olarak 145 gösterir. Çift sarılı yumurta diyet yapanlar ve beslenmelerine dikkat edenler tarafından tercih edilmez. Spor yapan kişiler ise çift sarılı yumurtaları normal yumurtalara göre daha çok tercih eder.

Çift Sarılı Yumurtayı Nasıl Anlarız?
Çift sarılı yumurta büyüklüğü açısından diğer yumurtalardan gözle bakıldığında direk ayrışacaktır. Çift sarılı yumurta boyu kaz yumurtası kadar olabilir.

Çift Sarılı Yumurtadan Civciv Çıkar Mı?
Hayır, çift sarılı yumurtadan civciv çıkmasına yeterli değildir. Çift sarılı yumurtalar kuluçka için ayrılmaz direk satılır

Toptan yumurta fiyatları
Toptan yumurta fiyatları

Türkiye önemli yumurta üretim merkezleri arasında Kayseri merkezli Başmakçı Tavukçuluk tarafından 11.09.2017 tarihli toptan yumurta fiyatlar...

Kozlu Yumurta Fiyatları
Kozlu Yumurta Fiyatları

1954 yılında kurulan Kozlu Yumurta, Sulova tesislerinde tam kapasite ile toptan yumurta üretim hizmeti vermektedir

Piliç Yumurta
Piliç Yumurta

30 adet yani 1 viyolü 1450-1650 gram arasında olan piliç yumurta yumurtacılar arasında böyle bilinir.Piliç yumurtaları kılavuz yumurtadan so...

Eski Ana Yumurta
Eski Ana Yumurta

30 adet yani 1 viyolü 1850-2000 gram arasında olan eski ana yumurta yumurtacılar arasında böyle bilinir.Eski anaç yumurta yada eski ana yumu...

Kılavuz Yumurta
Kılavuz Yumurta

30 adet yani 1viyolü 1250-1450 gram arasında olan yumurtaya kılavuz yumurta denilir.Yumurtacı tavuklarda yumurtaya yeni başlandığında ilk ür...

Yeni Ana Yumurta
Yeni Ana Yumurta

30 adet yani 1 viyolü 1750-1850 gram arasında olan yeni ana yumurta yumurtacılar arasında bu şekilde bilinir. Anaç yumurta olmadan önceki dö...

Serbest Gezen Tavuk Yumurtası
Serbest Gezen Tavuk Yumurtası

Doğa ile içiçe özgürce serbest gezen tavuklar tarafından doğal yemlerle beslenen tavukların yumurtası gezen tavuk yumurtasıdır.

Kuluçkalık Yumurta Satışı
Kuluçkalık Yumurta Satışı

Kuluçkalık yumurta sağlıklı, herhangi bir sorunu olmayan, beslenmesi düzenli olan tavuklardan seçilerek özenle toplanan yumurtalardır.

18.12.2017
Yumurta Borsası
Double0,3600 TLEski Ana0,3550 TLYeni Ana0,3500 TLYarka0,3400 TLPiliç0,3000 TLKlavuz0,2400 TL