Biga Tavukçuluk

Gezen Tavuk Yarka Büyütme Yemi

Gezen Tavuk Yarka büyütme yemi civciv aşamasını geçmiş ve henüz yumurtlamaya başlamamış yarka tavuklar için yem çeşididir. Gezen tavuk yarka büyütme yemi verilmesinin amacı, yumurta öncesi tavukların daha iyi gelişmesi ve yumurta veriminin artması içindir.

Gezen tavuk yarka büyütme yemi, yumurta üretimi amacıyla beslenen yarkalarda, yumurtlamaya başlamadan önce yarkaların gelişimi ve sağlıklı olması, yumurta veriminin de artması için verilen yarka büyütme yemidir. Gezen tavuk yarka büyütme yemi yarkaların tüm protenin ve vitamin ihtiyaçlarını içinde barındıran özel olarak hazırlanmış yemlerdir. Uzun yıllar tavukların performansı ve sağlıklarının incelenmesi ve takip edilmesi sonucu içerikleri netleştirilmiş Gezen tavuk yarka büyütme yemi üretilmiştir.

Salma tavukçuluk yapacak kişiler için doğru yarkayı aldıktan sonra 16/17 haftalık yarkarların size geldiği günden itibaren yumurta verene kadar geliştirme amaçı kullanılır ve yarkaların yumurtaya hazırlanması için yardımcı bir yemdir. Gezen tavuk yarka büyütme yemi kümes ortamındaki tavuk sayısına oranla %5-10 yumurta üretimi görene kadar devam edilmelidir.

Bazı üreticilerin yaptığı gibi sadece mısır kırığı verilerek yada buğday arpa vererek basit ve amatör beslenme ile yumurta tavuklarınızdan gerçek verimini alabilmek olanaksızdır. O yüzden içeriği özel olarak hazırlanmış Gezen tavuk yarka büyütme yemini tercih etmelisiniz.

Yem tavsiyesi
Tavuklarınıza günlük taze yem verin, tüketebilecekleri kadar yem sunun. Bu seçim yapmalarını engeller.
Mevsime göre günlük en az 1 defa taze su doldurun.
Çok sıcak olan bölgelerde bulunan çiftliklerde yemlemeyi sabah ve akşam serin olduğunda yapın.

Gezen Tavuk Yemi
Gezen Tavuk Yemi

Gezen tavuk yemi, yumurta amaçlı yetiştirilen civcivlere, kuluçkadan son kesime kadar yedirilmek üzere içeriği özel olarak hazırlanmış yemle...

Gezen Tavuk Yumurta Başlangıç Yemi
Gezen Tavuk Yumurta Başlangıç Yemi

Gezen Tavuk yumurta başlangıç yemi, yarka büyütme yemi ile beslenen yarkaların yumurtaya başlamadan önce 8-10 gün yumurta başlangıç yemi ver...

25.12.2017
Yumurta Borsası
Double0,3200 TLEski Ana0,3150 TLYeni Ana0,3100 TLYarka0,3000 TLPiliç0,2600 TLKlavuz0,2100 TL